Agrolux 410

PROSTA KONSTRUKCJA, OPTYMALNE PARAMETRY.

Agrolux 410 zapewnia doskonałe parametry użytkowe, wydajny i ekonomiczny silnik, niezawodną skrzynię biegów, mechaniczny rewers kierunku jazdy. Jednocześnie ciągnik wyposażono w wydajną hydraulikę i mocny podnośnik, który pozwala na współpracę ciągnika z różnego rodzaju osprzętem. Optymalne proporcje wagi do mocy silnika pozwalają na zachowanie najwyższej wydajności i najlepszych parametrów eksploatacyjnych w każdych warunkach.

Opis

MOCNY I NIEZAWODNY SILNIK SDF SERII 1000.

Agrolux 410 został wyposazony w 4-cylindrowy silnik SDF 1000.4 o mocy 75KM (55 kW). Jednostki napędowe spełniają wymogi normy emisji spalin Euro 3. Sprawdzona konstrukcja silnika obejmuje turbosprężarkę i Intercooler, dzięki czemu w pełnym zakresie prędkości obrotowych zapewnia optymalne parametry użytkowe. System HRT odpowiada za automatyczną, hydrauliczną regulację popychaczy, co pozwala redukować ilość czynności obsługowych modeli Agrolux 410 do niezbędnego minimum. Monolityczna maska silnika unosi się wysoko, przez co operator ma do dyspozycji niemal nieograniczony dostęp do wszystkich podzespołów. Silniki SDF 1000.4 są w pełni kompatybilne do stosowania paliwa Biodiesel, nawet w czystej postaci B100.

PROSTA KONSTRUKCJA, WYSOKA NIEZAWODNOŚĆ.

Układ napędowy modeli Agrolux 410 tworzy niezawodna i wydajna skrzynia biegów, która oferuje 15 przełożeń do jazdy do tyłu i 15 przełożeń do jazdy do tyłu. Skrzynia biegów pozwala modelom Agrolux 410 na jazdę z prędkością maksymalną 40 km/h. Po prawej stronie fotela operatora umieszczono dźwignie zmiany biegów oraz dźwignię rewersu mechanicznego. Czytelne oznaczenia dźwigni ułatwiają wykonywanie prac. Kierunek do tyłu umożliwia jazdę z prędkością do 14 km/h. W zakresie prędkości jazdy od 4 do 14 km/h czyli w zakresie prędkości wykorzystywanych w pracach polowych – modele Agrolux oferują aż 6 przełożeń. Rewers mechaniczny poprawia komfort sterowania ciągnikiem, zwłaszcza w pracach wymagających częstego manewrowania.

NIESAMOWITA WYDAJNOŚĆ.

Modele Agrolux 410 oferowane są z tylnym WOM o prędkości 540 obr./min. Opcjonalnie ciągnik może być wyposażony w dwie prędkości wałka: 540/540ECO. Druga opcja to prędkości WOM: 540/540 oraz WOM zsynchronizowany. Ten ostatni może być stosowany w przypadku współpracy ciągnika z przyczepami wyposażonymi w oś napędzaną. Prędkość obrotowa WOM jest wtedy zsynchronizowana z prędkością obrotową kół tylnych ciągnika. Prędkość ekonomiczna WOM pozwala na zredukowanie obrotów silnika w trakcie pracy wałka, co wpływa na zredukowanie ilości zużywanego paliwa, hałasu i wibracji. Operator wybiera prędkość WOM przy użyciu czytelnie oznaczonej dźwigni, umieszczonej po lewej stronie fotela.

PEŁNA FUNKCJONALNOŚĆ.

Agrolux 410 wyposażono w układ hydrauliczny z pompą o stałej wydajności wynoszącej 45 l/min. Ciągnik oferuje 4 lub 6-drogowe rozdzielacze układu hydraulicznego. Dystrybutory zgrupowano z tyłu ciągnika, ich umiejscowienie ułatwia podłączanie przewodów hydraulicznych. Dźwignie sterowania pracą rozdzielaczy umieszczono po prawej stronie fotela operatora. Wydajna pompa podaje olej do siłowników tylnego podnośnika o udźwigu 3000 kg. Ciągnik posiada drugą – niezależną pompę odpowiedzialną za wspomaganie układu kierowniczego. Dzięki temu, operator ma zawsze dużą łatwość prowadzenia – niezależnie od warunków terenowych czy prędkości obrotowej silnika ciągnika.

UKŁAD HAMULCOWY NA CZTERY KOŁA.

Agrolux 410 oferuje w pełni skuteczny układ hamulcowy z hamulcami tarczowymi w kąpieli olejowej na czterech kołach. Układ wyposażono w tarcze w kąpieli olejowej typu „LongLIfe”. Układ sterowany jest hydrostatycznie. Układ hamulcowy pozwala na korzystanie z trzech trybów hamowania: hamowanie wszystkich czterech kół, hamowanie kół po jednej ze stron ciągnika lub hamowanie tylko jednego z kół tylnych. Hamulec postojowy pozwala w pełni bezpiecznie przechowywać zatrzymany ciągnik. Hamulec ręczny sterowany dźwignią uruchamia tarczę hamulcową umieszczoną na wale napędowym.

PLATFORMA Z RAMĄ BEZPIECZEŃSTWA LUB OPCJONALNA KABINA.

Dla nowoczesnych rolników komfort i ergonomia są ważnym aspektem w trakcie wyboru ciągnika, nawet w klasie mocy niskiej i średniej. Modele Agrolux 410 zapewniają prawdziwie wygodną przestrzeń dla operatora: regulowany fotel z układem amortyzacji mechanicznej, ergonomicznie rozmieszczone przyrządy sterownicze oraz kompleksowe oprzyrządowanie pozwalające na natychmiastowe i stałe monitorowanie głównych funkcji maszyny to standardowe wyposażenie ciągnika. Standardowo Agrolux oferowany jest z platformą i składaną ramą bezpieczeństwa. Opcjonalnie może być wyposażony w kabinę. Kabina na sześciu słupkach oferuje dużą przestrzeń we wnętrzu. Duża powierzchnia szyb zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Kabina może być także wyposażona w opcjonalny układ klimatyzacji manualnej. Szereg regulowanych dysz nawiewów skutecznie rozprowadza schłodzone powietrze w kabinie, pozwalając na łatwe utrzymanie żądanej temperatury. Kabinę wyposażono w instalację do montażu radia z głośnikami. W dachu kabiny – z przodu i z tyłu umieszczono kierowane reflektory robocze, które ułatwiają wykonywanie prac nocnych.