Agrolux 65

UNIWERSALNY, W PEŁNI MECHANICZNY CIĄGNIK.

Gama modeli Agrolux 65-75 została stworzona specjalnie z myślą o zapewnieniu maksymalnej solidności konstrukcji oraz jej niezawodności. Są to wyjątkowo wydajne ciągniki, dostępne w dwóch wersjach silnikowych (moc maksymalna 62 lub 72 KM), które dzięki optymalnemu rozstawowi osi są nadzwyczajnie sprawne i zwrotne. Łatwe i intuicyjne w użytkowaniu modele Agrolux 65-75 przeznaczone są do wykonywania prac w małych i średnich gospodarstwach jako ciągnik główny lub jako uzupełnienie parku maszyn w postaci ciągnika pomocniczego.

Opis

NIEZAWODNY SILNIK SDF SERII 1000.

Silniki trzycylindrowe SDF 1000.3, spełniające wymogi normy emisji spalin Euro III, są jednostkami bardzo kompaktowymi. Łączą takie cechy jak pełna gotowość do generowania pełnej mocy nawet przy niskich prędkościach obrotowych. Cechą wspólną silników SDF Serii 1000 jest wyjątkowo niskie zużycie paliwa oraz duża niezawodność. Jednostki napędowe opracowane i produkowane przez koncern SDF oferują imponujący moment obrotowy nawet przy niskich prędkościach obrotowych silnika, zapewniając doskonałą elastyczność (maksymalny moment obrotowy uzyskiwany przy 1600 obr./min). Silniki modeli Agrolux 65-75 wykorzystują wyjątkowy układ wtryskowy. Zaawansowany technologicznie układ wtryskowy SDF wykorzystuje odrębne pompy i wtryskiwacze dla każdego cylindra. Rozwiązanie to gwarantuje niezwykle krótki czas wtrysku (przy wysokim ciśnieniu wtrysku sięgającym nawet 1400 barów). Elektroniczny układ sterowania silnikiem różnicuje czas wtrysku w zależności od poziomu obciążenia, co optymalizuje zużycie paliwa. Silniki wyposażono w nowoczesną technologię HRT (Hydraulic Roller Tappets) – układ hydraulicznej regulacji popychaczy zaworów dla optymalizacji wtrysku paliwa do komory spalania. Podczas uruchamiania silnika, gdy olej jest zimny, układ nieznacznie zwiększa wznios zaworu w celu przyspieszenia czasu wtrysku, podnosząc efektywność pracy silnika, jednocześnie eliminując powstawanie białego dymu, typowego dla uruchamiania zimnego silnika diesel-a. A w celu ochrony środowiska naturalnego modele Agrolux 65-75 zaprojektowano tak aby zapewnić kompatybilność z paliwami zawierającymi do 100% paliwa biodiesel.

MECHANICZNA, ZSYNCHRONIZOWANA SKRZYNIA BIEGÓW 12+3.

Konfiguracja napędu modeli Agrolux 65-75 obejmuje przekładnię zsynchronizowaną z czterema przełożeniami do jazdy w przód i trzema do jazdy w tył oraz trzema zakresami prędkości do jazdy do przodu, co w sumie daje 12+3 przełożeń. Perfekcyjnie zestopniowane przełożenia dają modelom Agrolux 65-75 możliwość pracy od prędkości minimalnej wynoszącej 830 m/h do prędkości maksymalnej ponad 30 km/h, (z ogumieniem tylnym w rozmiarze 16.90 R 30 i prędkością obrotową silnika na poziomie 2280 obr./min). Operator ma do dyspozycji pięć przełożeń w zakresie prędkości od 4 do 15 km/h – czyli najczęściej wykorzystywanych prędkości przy wykonywaniu najczęstszych zadań w gospodarstwie. Ciągnik posiada cztery biegi oraz bieg wsteczny. Dźwignia zmiany biegów oraz dźwignia zmiany zakresu prędkości znajdują się po prawej stronie fotela operatora. Dzięki idealnemu rozmieszczeniu masy i dużemu prześwitowi ciągniki Agrolux 65-75 idealne sprawdzają się w trakcie wykonywania szerokiej gamy prac, od najprostszych po najbardziej wymagające zadania.

WYDAJNY NAPĘD WOM.

Ciągniki Agrolux 65 i 75, dostępne z wałem tylnym WOM o prędkości 540 obr./min. Opcjonalnie ciagnik można wyposażyć w wałek odbioru mocy z dwoma prędkościami: 540 i 540ECO. Wykorzystanie prędkości ekonomicznej WOM pozwala na napęd maszyny aktywnej za pośrednictwem wałka ale przy zredukowanej prędkości obrotowej silnika. Przekłada się to na zredukowane zużycie paliwa, zredukowany hałas i wibracje podcza spracy z maszyną. Napęd wałka uruchamiany jest za pomoca dźwigni umieszczonej po lewej stronie fotela operatora i przekazywany jest poprzez suche sprzęgło. Dźwignia zmiany prędkości WOM – w przypadku ciągników z dwoma prędkościami – znajduje się także po lewej stronie fotela operatora. Wszystkie przyrządy sterownicze posiadają czytelne oznaczenia. Zostały umieszczone w zasięgu ręki operatora, co ułatwia ich obsługę.

WYDAJNA HYDRAULIKA I MOCNY PODNOŚNIK.

Układ hydrauliczny wykorzystuje główną pompę zębatą o maksymalnej wydajności wynoszącej 33 l/min. Pompa zasila obwód podnośnika tylnego oraz dwudrożne (lub opcjonalnie czterodrożne) rozdzielacze układu hydraulicznego. Agrolux 65-75 został wyposażony w dodatkową pompę, która przeznaczona jest do zasilania wspomagania układu kierowniczego, zapewniając bezproblemowe i płynne prowadzenie we wszystkich warunkach, także w trakcie manewrowania i jednoczesnego napędu osprzętu współpracującego z ciągnikiem. Ciągnik został wyposażony w mechanicznie sterowany podnośnik tylny o imponującym udźwigu, wynoszącym 3000 kg. Podnośnik sterowany jest za pomocą dwóch dźwigni. Czytelne oznaczenia dźwigni pozwalają na skuteczne korzystanie z ustawień pozycji/siły/mix jakie oferuje tylny MHR. Dźwignie umieszczono po prawej stronie fotela operatora.

UKŁAD HAMULCOWY NA CZTERY KOŁA.

Agrolux 65-75 oferuje w pełni skuteczny układ hamulcowy z hamulcami tarczowymi w kąpieli olejowej na czterech kołach. Układ wyposazono w tarcze w kąpieli olejowej typu „LongLIfe”. Układ sterowany jest hydrostatycznie. Ukłąd hamulcowy pozwala na korzystanie z trzech trybów hamowania: hamowanie wszystkich czterech kół, hamowanie kół po jednej ze stron ciągnika lub hamowanie tylkjo jednego z kół tylnych. Hamulec postojowy pozwala w pełni bezpiecznie przechowywać zatrzymany ciągnik. Hamulec ręczny sterowany dźwignią uruchamia tarczę hamulcową umieszczoną na wale napędowym.

PLATFORMA Z RAMĄ BEZPIECZEŃSTWA LUB OPCJONALNA KABINA.

Dla nowoczesnych rolników komfort i erognomia są ważnym aspeltem w trakcie wyboru ciągnika, nawet w klasie mocy niskiej i średniej. Modele Agrolux 65 i 75 zapewniają prawdziwie wygodną przestrzeń dla operatora: regulowany fotel z układem amortyzacji mechanicznej, ergonomicznie rozmieszczone przyrządy sterownicze oraz kompleksowe oprzyrządowanie pozwalające na natychmiastowe i stałe monitorowanie głównych funkcji maszyny to standardowe wyposażenie ciągnika. Standardowo Agrolux oferowany jest z platformą i skłądaną ramą bezpieczeństwa. Opcjonalnie może być wyposazony w kabinę. Kabina na sześciu słupkach oferuje dużą przestrzeń we wnętrzu. Duża powierzchnia szyb zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Kabina może być także wyposażona w opcjonalny ukłąd klimatyzacji manualnej. Szereg regulowanych dysz nawiewów skutecznie rozprowadza schłodzone powietrze w kabinie, pozwalając na łatwe utrzymanie żądanej temperatury. Kabinę wyposażono w instalację do montazu radia z głośnikami. W dachu kabiny – z przodu i z tyłu umieszczono kierowane reflektory robocze, które ułatwiają wykonywanie prac nocnych.

Dane techniczne: